Pokud se chcete něco dozvědět o těchto malých hlodavcích, jste tu správně. /-))

Červen 2008

012 .- HUH

27. června 2008 v 9:12 | Baby H. amster |  Blog
smileysAhoj.. Jak se máte? Jinak dneska půjdu kupovat toho křečka. Už se těším.. Jinak půjdeme na oběd .. A potom kollem dvanácté bude můůůj.. HUUUH. Tak píšu ze školy. Jinak na vysvědčení jsem dostala samýý 1.. HEEYYY .. Tak a je to jistý.. Napíšu¨až se vrátím s prázdnin ..
Baby H. amstersmileys

011. - HUUH

26. června 2008 v 17:36 | Baby H. amster |  Blog
Ahoj.. další aktuálka je na světě tentokrát vám nesu NEW smilless.. HUHH.. Tak jdu psáát se těším na toho křečkáá ..

010. Zvíře?

25. června 2008 v 18:39 | Baby H. amster |  Blog
Ahoj.. dnes mi po včerejšku volala mamka a řekla : " Ahoj .. mám pro tebe překvapení" řekla a já jsem nevěřila svým uším.. Jaký překvapení? Koupila mi křečka .. Jásala jsem a docela dobře jsem to tipla. Odpověděla jsem jí a chtěla jsem jí přemluvit, aby mi řekla, jaké překvapení.. Podařilo se to. Moje mamka mi odpověděla a pak rozzářeně řekla : " Koupila jsem ti ..
Celý článek.

009. - Jak to dopadlo .. ZVERIMEX?

25. června 2008 v 10:31 | Baby H. amster |  Blog
Ahoj.. Tak jak to dopadlo v tom zverimexu? Alee šlo to.. Křečci byli docela pěkní.. Jen sebou máma neměla peněženku.. = Žádné peníze.. =DD Takže si přineseme knížku o křečcích k pultíku a prodavačka vitálním hlasem pronese : " Stojí 99Kč!" Mamka se začala nervózně culit, protože se zrovna podívala po peněžence do kabelky.. Nevěřícně se do ní koukala. Začala jsem se před ní culit a říkat :" Já na tu knížku nemám mami.." Máma se na prodavačku dlouze zadívala a řekla :" Jééj ,, asi jsem si peněženku nechala doma.. aha .. tak asi budeme muset jít. To byl celý příběh.. Nechali jsme tam knížku a jela jsem domů =)) Takže to za nic nestálo. Křečka budu mít v Pátek.. Ahoj!
Baby H. amster


008. Hiiii =DD

25. června 2008 v 10:18 | Baby H. amster |  Blog
p_015.gif (10096 bytes)
Ahoj.. píšu ze školyyy .. =)) .. Jak se máte? Já docelaa klííídek =)) Prostě cajk,, co vy? Za chvíli něco přidám.. Máme dlouhou přestááávku.. takže škola taky cajk.. Dnes tu přibyde nějaký hezký článek.. Jinak poslouchám HSM - Work This Out.. Můžete si to pustit v CČ.. To tu sice nepatří, ale co..

005.- Pictures - Gold hamster

25. června 2008 v 10:14 | Baby H. amster |  Obrázky křečků
Křečci zlatí jsou mílý a vzhledově krásní.
Mohou také dosahovat krásných smíšených barev.

001. - Křeček zlatý (syrský)

24. června 2008 v 18:50 | Baby H. amster |  Rasy křečků
Něco o "Křečku zlatém" (Syrském)
Křeček zlatý (syrský) je hodné zvíře. Bohužel se jen tak neochočí, aby nekousal. Je to velice dobrosrdečný křeček, který je o něco větší než křeček džungarský, robowský atd.. . Tento křeček potřebuje péči a vaši lásku. Syrský je proto, že pochází ze Sýrie.Poprvé byl tento druh hlodavce popsán roku 1839 přírodovědcem jménem Waterhouse. Teprve poté přivezl britský konzul první živé exempláře do Anglie. Dnešní domácí křečci jsou potomky úlovku profesora Aharoniho z jeruzalémské univerzity, který v roce 1930 vykopal v syrské poušti hnízdo a nalezenou samičku s dvanácti mláďaty odvezl do ústavu. Je pravda, že někteří křečci utekli, ale z těch zbývajících, kteří se rozmnožili, pocházejí všichni současní.Ve své domovině obývá oblasti pouští a polopuští se suchým a teplým klimatem. Ve dne spí zavrtán v písku. Teprve večer, když se ochladí, vylézá za potravou. Výpravy za jídlem bývají dlouhé, křeček naběhá i několik kilometrů za noc. Pro případ nouze využívá lícních toreb, které naplňuje nalezenou potravou. Tu si odnáší na místo sloužící jako ložnice a spižírna zároveň. Shromažďující pud ho neopouští ani v zajetí, kde hlady netrpí. (Proto je dobré každý den zkontrolovat obsah klece a vyhodit případné zásoby z předešlého dne, které by křeček mohl vyhrabat a pozřít zkažené.)Přírodně zbarvení křečci jsou zrzaví s bílými odznaky. Postupně byla vyšlechtěna řada barev a variací, například smetanová, bílá, šedá, černobílá (tzv. panda) aj. Také délka srsti prošla změnami, dnes se chovají i křečci dlouhostrstí (o jejich srst se musí pečovat). Křeček zlatý má kolem 15-18 centimetrů. Je to robusní, vitální zvíře, které je snadno ochočitelné. Je však poněkud nepřátelský k jiným křečkům, zvláště samičky jsou agresivní vůči svým soukmenovcům.
Ukázky obrázků :
Křeček může, jak jste se dočetli mít drobně, nebo úplně jiné barvy.
Cute Little Hamster


003. - Jak dát křečka s krabice do přenosky + Aby se vás křeček nebál

23. června 2008 v 20:27 | Baby H. amster |  Jak být s křečkem - Od koupení až po smrt
Takže.. skončili jsme u zverimexu. Teď ale se ptáme, jak dáme s krabičky křečka do klece (nebo akvária) . Odpověď je jednoduchá.. Krabičku položíme opatrně na dno klece, aby křeček nevypadl.. Nebojte. Křeček s krabičky vyleze sám. Možná v ní pár dní pobyde, ale určitě vyleze.. Pokud by do týdne nevylezl, zkuste ho nalákat na jídlo pro křečky, nebo na křeččí pamlsek (najdete v rubrice potrava + pamlsky - můžete ho nalákat třeba na drops) . Potom už se musíte jen křečkovi zalíbit. Křeček se dá snadno ochočit, když je malý, takže jestli jste si ho koupili jako mladého křečka, tak se vám ochočí lépe. Udělejte mu patrná gesta, aby věděl, že ho máte rádi. Např.
  • Až mu budete dávat jídlo do klece, udělejte to tak, aby vaši ruku viděl (nedělejte to, když spí)
  • Nebuďte ho a nechte ho spát. (Pak bude v dobré náladě)
  • Často na něho mluvte, aby si zapamatoval váš hlas.
Až vás bude křeček znát a mít rád, můžete ho ochočit. Dejte např. ruku (opatrně a ne příliž zbrkle) do jeho klece a dejte na něj např. drops, nebo jinou pochoutku pro křečky.
Více v příštím článku.. naučíme se, jak křečka ochočit (na ruku bez potravy)

002. - Co a jak dělat ve zverimexu?

23. června 2008 v 20:10 | Baby H. amster |  Jak být s křečkem - Od koupení až po smrt
Výběr křečka začíná, co křečka vůbec chcete. Musíte se však přesvědčit, že křečka určitě chcete a že se o něho postaráte. Chyba lidí při chtění křečka je, že si řeknou málé zvíře, malá zodpovědnost a práce. Ti, co to řekli se vážně zmýlili. Tento malý hlodavec vám dá pořátně zabrat. Ujistěte se, že máte dostatek finančních prostředků pro křečkovo pohodlí, stravu a zábavu. Sice tento hlodavec stojí okolo 20Kč, ale + klec (nebo akvárko), pamlsky, jídlo, jogurty (má náhraška za červy) atd. Musí mít dostatek vlákniny a soli (k tomu slouží solné kolečko) .. Takže jestli se o tohoto malého tvora postaráte, tak můžete pokračovat dále. Když příjdete do zverimexu, kupte si dříve klec (nebo akvárium či přenosku, která poslouží v přenášení křečka, či malou krabičku.. od čaje nebo tak..) . Ve zverimexu vám dají pravděpodobně krabičku, v které křečka budete přepravovat, ale jestli ho budete přepravovat více než hodinu, mohl by se prokousat ven. Ve zverimexu mají určitě křečků dostatek, protože tady se to imi jen hemží. Jestli však nevíte, kde křečka hledat, zeptejte se prodavačky, nebo lidí kolem. Hlodavec by měl vyhovovat váze a neměl by být pohublý. Když si křečka vyberete, strčte ho do přenosky, krabičky, nebo něčeho, co jste si přinesli. Až křečka z objektu doma vytáhnete, nechte ho v kleci (akvárka, které jste si před tím koupili..) a dejte mu nějaké jídlo (ve zverimexu se raději ujistěte, co má jíst a co jedl doposud..), nebo něco, aby si vás zamiloval.. Udělejte to však tak, aby viděl vaši ruku. Až se s ním budete seznamovat.. ale to už sem nepatří -.-
Příště : Rozvinutí kategorie . + číslo Jak ochočit křečka

001 - Tipy na výběr křečka

23. června 2008 v 20:02 | Baby H. amster |  Jak být s křečkem - Od koupení až po smrt
1 Tip - Jakého si vybrat křečka
S touto rubrikou bych VÁŽNĚ moc skušeností něměla.. Ale trochu jo =DD
  • Takže .. výběr křečka je jedna s nejduležitějších věcí..
  • Radila bych si spíš vybírat povahově, než vzhledově..
  • Jinak pokud jste na ten vzhled, radila bych podle toho, co máte rádi.. Pokud máte rádi klasický džungarský křečky, tak ty najdete v úplně ve všech zverimexech, které znáte. Se zlatým je to velice podobné (pokud bydlíte v Praze, tak v Letňanech jsou krásní křečci i džungarský, i zlatí)
  • Podle mě je však nejhezčí, nejhodnější a povahově nejlepší křeček zlatý. Pokud však chcete chovat více než jednoho křečka, radila bych si koupit džungarského (je ke křečkům přívětivější.. neradila bych však dávat samečky do stejné klece)
  • Takže.. pokud si chcete koupit křečka spíše od chovatele (to bych neradila) podívejte se po nějakém inzerátu na internetu. Pokud však chcete ze zverimexu, tak si sežeňte někde ve vašem okolí. Pokud tam není (měl by tam být) tak chovatel je dobrá volba.. Nebo prostě zavolejte příbuzným, našetřete si peníze a až za němi přijedete, vezměte si křečky a ty peníze jim dejte =)).
To je vše. Pokud chcete vědět, jak se ve zverimexu orientovat a jak najít křečka, kterého hledáte, a podobné problémy přijďte, protože to bude další pokračování =))

007. Smille

23. června 2008 v 18:03 | Baby H. amster |  Blog
p_015.gif (10096 bytes)
Ahoj. Vím, že dneska je u těch článků docela fofr, ale teď jsem vám chtěla napsat o smillících, co jsem našla a o úžasném videu Vanessy Hudgens (Sneakernight) . Sice to zde nepatří, ale majitelka blogu se musí dělit =DD. Jinak ty smilíky.. budu doplňovat do textu (co jiného žee?) .. Ale jen na začátku.. a pod text, protože jinak to vypadá.. divně =FF. Tak v celém článku máte official video i s písničkou samozřejmě =DD

Zájímavosti - Různé

23. června 2008 v 16:03 | Baby H. amster |  Zajímavosti

Křečci neradi plavou, ale pokud je to nutné dokážou to.

Jsou známy křečci, kteří žili déle než 10 let .

V jednom vrhu se narodilo až rekordních 16 křečků.

Křečci používají lícní torby v případě, že se mláďata ocitnou v nebezpečí.

Dospělý křeček váží 120 g . Samice váží 108 g.

Křeček polní si dokáže nanosit až 90 kg. zrní.

Březí samice křečka běhají v šlapacím kole mnohem častěji než ostatní. Každou noc dokážou uběhnout až 8 km.

Křeček pochází z německého slova, které znamená hromadit.

006.- O dni "D" + co se bude dít

23. června 2008 v 15:51 | Baby H. amster |  Blog
Ahooj.. přemýšlím o smajlících, kreté budu používat do zaplnění textu =// .. Pokud najdu nějaké správné, tak se tu jistě objeví.. Jinak dnes je velký den.. =)) Jdeme se s mamkou podívat do zverimexu na křečky =)) V Letňanech jedna má kamarádka viděla křečka.. =)) Tak nevím. Jeho popis se mi nezdál až tak vyjmečný. Tak se na něho asi nejspíž půjdu podívat, protože v pátek je den "D".. Jdu si ho koupit. Už se MOOOC těším. Taky vám tu něco dám, ať neřeknete. Samozřejmě až křeček bude, tak ho nafotím (samozřejmě až ho ochočím) a dám vám ho sem =)
Baby H. amster

003.- Sweet Hamsters

23. června 2008 v 12:40 | Baby H. amster |  Obrázky křečků

002.- Funny Hamsters

23. června 2008 v 12:21 | Baby H. amster |  Obrázky křečků
http://kecute.files.wordpress.com/2008/04/hamster-mom.jpg

005.- Hii

23. června 2008 v 11:47 | Baby H. amster |  Blog
Čau.. jsem teď ve škole a tak mě napadlo, že bych vás sem mohla napsat. Jak už jsem psala v příchozím článku, nebude DLOOOUHO nový design, protože tento (aktuální) design se mi líbí. Jinak se dnes těšte na nový článek.. napíšu ho doma.. =)) Jinak POŘÁD chodím do místnosti koníčky a zájmy "Křečci" .. Tak . Zavedu poradnu, když si nebudete vědět se svým chlutatým přítelem vědět rady. =)) Ahoj
  • Baby H. amster

002. SB - Baby Rabbit

22. června 2008 v 17:23 | Baby H. amster |  SB
Tento blog je o králících. Najdete tam plno zajímavých článků od autorky. Tuto senzační stránku najdete na TÉTO adrese. Také autorce musím pochválit její osobitý stylový design pro léto, který se hodí pro skoro všechny roční období.. Tento blog mě také oslovil svojí osobitostí každěho článku.. *In love*

001. SB - Kajuška

22. června 2008 v 17:14 | Baby H. amster |  SB
První spřátelený blog o králících a křečcích s nádherným layoutem.. Co si více chovatelé králíků křečků a dalších hlodavců mohou přát?? Toto SB se nachází na TÉTO adrese.. *In love*