Pokud se chcete něco dozvědět o těchto malých hlodavcích, jste tu správně. /-))

Červenec 2008

018. - Really Sumer

28. července 2008 v 11:52 | Baby H. amster |  Blog
Ahoj.. jen vám chci oznámit, že už je opravdové (konečně) léto, takže jezdím po koupácích, balím kluky apod. . Samozřejmě na křečky taky myslím, takře jsem jim včera vyměnila podestýlku.. Jinak v úterý ráno (6:00) jedu na Moravu, takže tu NIC nepřibyde.. Jinak tady mám (doma) ty 2 křečky pro Blondie Ash.. Prý si je vezme za 3týdny.. =))
Baby H. amster
PS: Užívejte si léta, protože netrvá věčně.. další bude za rok.. Možná sem něco večer napíšu, ale nevím, protože budu venku..

006. - VEERRYYYY cute hamster

26. července 2008 v 21:44 | Baby H. amster |  Videa

Tento křeček je moc podobný tomu mému.. ten momentálně běhá po obýváku =D

004. - Když křeček (♀) porodí

26. července 2008 v 20:19 | Baby H. amster |  Jak být s křečkem - Od koupení až po smrt
Když si koupíte křečka (♀) nesete potom velké riziko. Může se totiž stát, že je ve zverimexu nerozdělili podle pohlaví (to se stalo mě) a tak se mu můžou narodit mladí křečci. Tento pocit (když se křečkovi narodí malý křečci) je pro vašeho křečka i pro vás úžasný a kouzelný zážitek. Proto je určitě pro křečka (♀) dobré, když si ten svůj mateřský pud splní. Také to obsahuje hodně komplikací. Když ale chcete, aby váš křeček měl miminka a dáte tedy samečku k samečkovi, může to být kouzelné, ale zážitek je vždy lepší, když je nečekaný. Jinak byste měli myslet na matku!! Může svá mláďata sežrat (z nedostatku živočišných bílkovin.. nebo z důvodu "měla hlad".. (tomu však nezabráníte)).. Také musíte dávat křečkovi dostatek živiny kterou potřebuje. Dejte denní normální směs, ale měli byste "vaší" matce dopřát luxus.. Třeba uvařené vajíčko, kosti nebo psí suchary. Také moučné červy, nebo larvy moučných červů.. Nejdůležitější je, abyste měli chladnou hlavu a nepropadali stresu! Tady máte pár příznaků, když je křeček (♀) těhotný..
  • Může vás hryznout, ikdyž už je ochočená a jinak nekouše..
  • Poctivě si dělá v ničehonic hnízdo..
  • Je hodně agresivní.
  • Nedá se zvednout, protože utíká (Neplatí u křečíku Roborovských.)
  • Je hrozně tlustý.
PS: Když koupíte křečka (♀), tak se raději dohodněte s prodejcem, že by si případná mláďata vzal.
Zdroj: Krecci-hamsters.blog.cz

017.- Ow?

26. července 2008 v 19:59 | Baby H. amster |  Blog
Ahoj.. Zrovna teď přemýšlím, že bych dala své fotky na blog.. Co dělám? Noo.. hraju si s křečkem a protože už jsme všechny (kromě 2 - For Sarah) dali do zverimexu. Včera se dokonce protáhli klecí a utekli.. Ale 3x jsme je tam zpátky hodili v přesvědčení, že někdo nechal otevřené vrátka. Až pak utekl naposled a my je dali do akvárka. =D Jinak Bonnie je po tom porodu hodná. Dnes napíšu něco o porodu a potom. Také vám napíšu, jak se k ní během porodu chovat =))
Fotky sem dám asi dnes, protože teprve dnes jsem našla kabel.. Díky a mějte se krásně..
smileysBaby H. amstersmileys

Křeččí záchod- aneb luxus pro křečka

25. července 2008 v 12:41 | Baby H. amster |  Křeček v luxusu
Samozřejmě na toaletu pro křečka ho nejdříve musíte naučit chodit. Tady je pár ukázek:
Křečci či morčata mohou mít vlastní luxus - toaletu, která je určena speciálně pro jejich potřeby.
Oboustranná toaleta Zvlášť pokud máte více křečků, určitě oceníte toaletu, která je z obou stran průchozí. Nemůžete ji jen umístit do rohu, ale musí to být ke stěně, anebo doprostřed klece. Samozřejmostí je snadné čištění a přiložená lopatka, s níž se dostanete do všech rohů toalety. Nabízí www.akva-exo.cz za 134 Kč.
Tato toaleta má jednu výhodu - je totiž průchozí s obou stran, a tak se hodí i tehdy, máte-li křečků víc. Domeček? Ne, záchod! I křeček někdy potřebuje soukromí a v této toaletě ho bude mít víc než dost. Pochází ze speciální série pro drobné hlodavce, je neprůhledná a navíc označena nápisem »Toalet«! Tato toaleta sice vypadá dokonale, ale hrozí, že by si ji křeček mohl splést s domečkem a nastěhovat se do ní i na noc… Koupíte za 231 Kč také na www.akva-exo.cz. Ze stejné série jsou k dostání i další výrobky - sportoviště nebo restaurace pro křečky.
Originální toaleta ze speciální kolekce vypadá skvěle - hrozí však záměna s domečkem.
To jsem zvědavá, jak na to můžeme křečky naučit chodit. Pokud máte nějaký tip jak, napište ho do komentářů.


016.- Sorry

25. července 2008 v 12:14 | Baby H. amster |  Blog
Takže.. začneme obvykle.. SORRYYYYY!! Nestihla jsem sem dát ty fotky a ani NIC! Mám taky svůj vlastní život, a tak nebudu sedět věčně u compu.. Venku je sice hnusně, ale v krytým bazénu, kině a dalších je to super i na deštivé počasí.. Nebo co třeba vyrazit na dovolenou. To poletíme až v září =)).. Takže uprostřed září tu nic nebude.. Ještě nevím. =)) Jinak jdu dělat něco do Gallerie.. Ahoj =)
FOTKY DNES!!!!!!!!!!!!!!!!! Vážně =))
smileysBaby H. amstersmileys

015. - Fotky .. DNES

23. července 2008 v 13:14 | Baby H. amster |  Blog
Ahoj. Dnes jsem dám konečně ty fotky.. A platí to, že si Bonnie - Minnie Annie necháám =)))).. Dnes jí půjdu něco nakoupit.. Na jídlo s mou kámoškou.. =)) Takže mám v plánu jí koupit nějaké jídlo.. a ještě vitamínovou tyčinku s medem, co má Bonnie a spol. tak rádi. =)) Tady přemýšlím o banánových dropsech.. =o,, které jí slad budou chutnat. Musím vyzkoušet její chutě. Jinak včera jsem ji musela vyměnit podestýlku a dát ji do akvárka, jelikož v kleci dělala hroznej bordel. =DD Takže je vindanej s LÁĎÁTKAMA... Dvě ty mláďata pořád utíkaly, protože jsem se je pokoušela chytit, ale jinak Bonnie a ti tři byli hodní a nezdrhali =))
Dnes tady určitě něco přibyde..
smileysBaby H. amstersmileys

014. - AYYYY

21. července 2008 v 11:25 | Baby H. amster |  Blog
Jeey.. Teď pozoruju moje miminaa!! Jsou tak kváásnýý.. Akorát se pořád perou a žerou =DD .. Chudák veliká Bonnie.. Večer sem asi dám fotky =°.. Nunůů.. Jinak je jich pět, protože se jedno utopilo v misce na vodu =((( Normálně se Bonnie držel a ona šla pít.. Pak tam spadl.. =´(.. A už je jich jenom pět. Pak se tam šla podívat máma a viděla ho v té misce plavat =(((. Jinak ty mimina jsou celý po mamince. Jsou to křečci zlatí.. =^.. Teď jsou docela chlupatí. Nejlepší zážitek byl, když jsem pozorovala, co křečci dělají. Jeden tam ohlodával jídlo z misky, pak z tyčinky, pak piškot, taštičky a pořád to opakoval. Ještě se šel nakojit =))) Je to takovej tlusťoooch =)))))..
Tak PPPP.. PS: Dodám nový obrázky křečků a etee něco =))
smileysBaby H. amstersmileys

013. - Křeček? *HUUH*

20. července 2008 v 23:58 | Baby H. amster |  Blog
Ahoj. Mrzí mě, že jsem vám už dlouho nenapsala. Byla jsem za rodinou na Moravě a tam inťák nějak není. Před chvílí jsme přijeli. 250Km je opravdu těžké, zvlášť když musíte tahat klec a udělat tátovi opírátko. No jinak ke křečkovi. No vlastně je jich teď víc. Ano můj křeček porodil. Když jsem si ho ze zverimexu odnesla, už byl v tom. Takže teď má nádherných 5 mláďátek. Přemlouvala jsem rodiče tak dlouho, než si nemůžu alespoň jednoho nechat. Zabralo to a já od teď můžu mít 2 křečky. Dám dvě kamarádce, která má známý blog o křečcích www.gokrecci-hamsters.blog.cz . Jinak doufám, že se máte pěkně a protože je tak pozdě, tak jdu spát. Zítra a celý týden tu budu přidávat. Pak znov jedeme na moravu.
Baby H. amster
PS: Fotky křečků jsem dodám nejdřív zítra.